Depilacja laserowa Myślenice – Light Sheer

Laser medyczny Light Sheer Desire to urządzenie dedykowane i perfekcyjnie dopracowane w jednym celu. Jego zadanie to bezpieczna, skuteczna i trwała depilacja owłosienia dowolnej partii ciała. Urządzenie jest atestowane i objęte gwarancją bezpieczeństwa przez producenta. Certyfikat bezpieczeństwa i jakości jest honorowany na całym świecie.

Permanentna.pl oferuje zabiegi depilacji laserowej łydek, ud, okolic bikini, warg (depilacja wąsika), karku, szyi, policzków, pleców, ramion, pach, przedramion i dłoni.

Cena zabiegu jest uzależniona od wybranej partii ciała. Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj (depilacja laserowa cena).

Jak działa depilacja laserowa?

Działanie lasera Light Sheer Desire jest stosunkowo proste. Światło lasera diodowego oddziałuje na mieszki włosowe w procesie fototermolizy. Jest ono pochłaniane w sposób selektywny przez struktury mieszka zawierające melaninę. Dochodzi do podniesienia temperatury wewnątrz mieszka i w efekcie do zniszczenia jego elementów odpowiedzialnych za wzrost włosa. Mieszek ulega zniszczeniu dzięki czemu efekt zabiegu jest trwały.

Depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna dla wszystkich typów skóry i najszerszego zakresu koloru włosów spośród urządzeń dostępnych na rynku.

Zalety depilacji laserowej Light Sheer Desire:

 • trwałość efektu po serii zabiegów
 • skuteczne działanie na najszerszy zakres kolorów skóry i włosów
 • najwyższy komfort zabiegu dzięki aktywnemu chłodzeniu ChillTip
 • najwyższy standard bezpieczeństwa potwierdzony badaniami klinicznymi
 • krótki czas trwania zabiegu dzięki optymalnej wielkości głowicy

Częstotliwość wykonywania zabiegów depilacji laserowej:

Badania kliniczne przeprowadzone przez producenta wykazały, że już po pierwszym zabiegu można trwale usunąć 30-40% włosów ciemnych będących w fazie wzrostu. Producent urządzenia na podstawie wspomnianych badań ustalił, że porządany, trwały efekt uzyskuje się po 5 do 9 cyklicznych zabiegów. W przypadku włosów jasnych uzyskuje się efekt silnego przerzedzenia.

 • w przypadku depilacji małej powierzchni zabiegowej (np. wąsik, bikini, pachy) zabiegi wykonuje się co 4 do 6 tygodni
 • w przypadku depilacji dużej powierzchni zabiegowej (np. łydki, uda, plecy) zabiegi wykonuje się co 8 do 12 tygodni

Depilacja laserowa – Przeciwwskazania:

Mimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa zabiegu depilacji laserowej istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z tej metody usuwania owłosienia. Zabiegom depilacji laserowej nie powinny poddawać się w szczególności osoby:

 • kobiety w ciąży i karmiące
 • stosujące leki i zioła światłouczulające, niektóre antybiotyki lub leki psychotropowe
 • ze świeżą opalenizną niezależnie od metody opalania
 • stosujące preparaty brązujące
 • stosujące antyperspirant Etiaxil muszą wstrzymać się z jego używanie na min. 24 godziny przed zabiegiem
 • z aktywną łuszczycą, bielactwem lub opryszczką
 • chore na nowotwory
 • z wszczepionym rozrusznikiem serca

Zanim podejmiesz decyzję i umówisz wizytę skontaktuj się ze mną lub skonsultuj swój przypadek z lekarzem.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Miejsce poddawane zabiegowi golimy zostawiając niewielką obszar włosów, który posłuży do oceny ilości, grubości i koloru włosów, a zatem pozwoli zoptymalizować paramtery urządzenia do zabiegu. Dbamy o nawilżenie skóry, usuwamy zrogowaciały naskórek, można zastosować domowy peeling złuszczający naskórek.

W dniu zabiegu rezygnujemy z używania jakichkolwiek kremów, balsamów czy antyperspirantów w miejscu planowanej depilacji laserowej. Bezpośrednio przed zabiegiem skórę odświeżamy za pomocą standardowych środków higieny lub higieny intymnej.

Po zabiegu depilacji laserowej

Przez pierwszych kilka dni (zwykle 3-4) należy powstrzymać się od gorących kąpieli i prysznica. Myjemy się wodą ciepłą, ale nie gorącą. Na ok. 7 dni rezygnujemy z basenów i sauny. Antyperspiranty również odstawiamy na min. 3 dni ponieważ mogą powodować podrażnienia skóry. Do higieny nie używamy kosmetyków na bazie alkoholu. Skórę w miejscu zabiegu najlepiej przemywać letnią wodą używając żelu nie zawierającego mydła.

Przez kilka dni po zabiegu skóra będzie wrażliwa dlatego należy uważać, żeby jej fizycznie nie uszkodzić. W żadnym wypadku miejsca poddanego zabiegowi nie należy drapać – uszkodzenie skóry może skutkować bliznami. Unikamy także nasłonecznienia, a wizyty w solarium odkładamy w czasie do całkowite ustąpienia pozabiegowych skutków ubocznych (zwykle ok. miesiąca).

Uszkodzenia, mikropęknięcia lub wybroczyny skórne powstałe w wyniku zabiegu depilacji laserowej traktujemy jak poparzenia. W takich przypadkach stosujemy do ich pielęgnacji kosmetyki, kremy lub maści wspomagające regenerację skóry (np. Alantan Plus, Bepanten i inne).

Serdecznie zapraszam na zabiegi depilacji laserowej w Myślenicach w pracowni Permanentna.pl